PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Bergsma i Blondin najlepsi ze startu wspólnego!

jorrit-bergsma-sotsji-2014
fot. winterspelen.org

Zakończyły się zmagania łyżwiarzy szybkich w ten weekend. Ostatnimi konkurencjami w Heerenveen były biegi ze startu wspólnego. Wśród kobiet najlepsza była Ivanie Blondin a Jorrit Bergsma był najlepszym mężczyzną.

Blondin pokonała dzisiaj minimalnie reprezentantkę Korei – Bo-Reum Kim. Różnica jaka dzieliła te panczenistki wynosiła zaledwie 0,02 sek. Podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy. Irene Schouten straciła do pierwszego miesjca 0,20 sekundy. Aleksandra Goss była najlepszą Polką w tych zmaganiach. Znalazła się na 17. miejscu (+ 3,36). Na dwudziestym miejscu finiszowała Urszula  Włodarczyk (+ 8,48).

Pełne wyniki

Holendrzy mieli dzisiaj jednak chwilę radości. Wśród mężczyzn triumfował bowiem Jorrit  Bergsma, który pokonał Seung-Hoon  Lee o 1,65 sek. Fabio Francolini finiszował 0,03 sekundy później od Lee, przez co został sklasyfikowany na najniższym stopniu podium. Jedyny Polak w stawce wywalczył punktu. Roland Cieślak zakończył zmagania na 19. lokacie (+7,17).

Pełne wyniki

To był ostatni przystanek Pucharu Świata przed świętami. Panczeniści wrócą do tych zmagań na koniec stycznia. W międzyczasie odbędą się m.in. Mistrzostwa Europy.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.