PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Artur Waś ponownie triumfuje!

Sukcesów Polskich panczenistów nie ma końca! Podczas dzisiejszego wyścigu na 500 metrów mężczyzn po raz kolejny triumfował Artur Waś z czasem 35.04 sek. Jeśli chodzi o kobiety na tym samym dystansie zwyciężyła Koreanka Sang-Hwa  Lee  37.96 sek.

Artur Waś zaledwie o dwie setne wyprzedził Espena Aarnesa Hvammena. Trzecie miejsce zajął Laurent  Dubreuil ze stratą 0.05 sek  do naszego reprezentanta.

Pełne wyniki mężczyzn na 500 metrów

Wśród kobiet zajmująca drugie miejsce reprezentantka Stanów Zjednoczonych Heather  Richardson straciła do prowadzącej Koreanki 0.11 sek. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się Japonka Nao  Kodaira ze stratą 0.15 sek.

Pełne wyniki kobiet na 500 metrów

Jesteśmy świadkami historycznego Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zwycięstwo Jana Szymańskiego na 1500 metrów, męskiej drużyny, dwukrotne zwycięstwo Artura Waś, drugie miejsce żeńskiej drużyny! Zapowiada to wielkie emocje w tym sezonie, wielkie brawa i czekamy na więcej!

Źródło: isu.org