PŚ w łyżwiarstwie: Polki na podium w biegu drużynowym

fot. polskieradio.pl
fot. polskieradio.pl

Za nami przedostatni w tym sezonie dzień rywalizacji w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim. Na torze w holenderskim Heerenveen nasze zawodniczki stanęły na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej.

Nasza drużyna w składzie: Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska oraz Katarzyna Woźniak uzyskały trzeci czas dzisiejszego biegu drużynowego. Do zwycięskiej drużyny Japonek straciły 4.28 s. Drugie miejsce za Japonkami zajęły reprezentantki Holandii (+ 0.15). Ostatnie, czwarte miejsce zajęły Rosjanki (+ 5.04).

Pełne wyniki biegu drużynowego 

Bardzo dobry wynik uzyskała dzisiaj również rywalizacji indywidualnej na 1500 m Natalia Czerwonka, która zajęła 8. miejsce. Zwyciężyła Amerykanka Brittany Bowe, do której nasza reprezentantka straciła 4.62 s. Drugie miejsce zajęła Heather  Richardson-Bergsma a trzecia była Holenderka Antoinette de Jong (+ 1.98).

Pełne wyniki biegu na 1500 m kobiet 

Dzisiaj odbyła się również rywalizacja drużynowa w sprincie mężczyzn. Nasza drużyna w składzie Artur Waś, Piotr Michalski i Artur Nogal zajęła ostatnie, 4. miejsce. Zwyciężyli reprezentanci Holandii, przed Kanadyjczykami i Rosjanami.

Pełne wyniki biegu drużynowego w sprincie mężczyzn 

Na sprinterskim dystansie 500 m rywalizowały również panie. Znów najlepsza okazała się Amerykanka Brittany Bowe. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z drużyny Heather Richardson-Bergsma, która do zwyciężczyni straciła 0.24 s. Podium uzupełniła Heather McLean z Kanady (+ 0.43).

Pełne wyniki biegu na 500 m kobiet 

Odbyły się również biegi na 1000 i 5000 m mężczyzn. Na dystansie 1000 m najlepszy okazał się Holender Kjeld  Nuis. Drugie miejsce zajął jego rodak Kai Verbij (+ 0.14), a trzeci był Rosjanin Denis Yuskov (+ 0.28). W rywalizacji na 5000 m również najlepiej spisali się reprezentanci Holandii. Zwyciężył Sven Kramer, a tuż za nim uplasował się Jorrit Bergsma (+ 1.30). Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Sverre Lunde Pedersen (+ 4.92).

Pełne wyniki biegu na 1000 m
Pełne wyniki biegu na 5000 m

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.