PŚ w Ljubnie. Zwycięstwo Niki Kriżnar. Konderla w piątej “10”

fot. M. Król

Słowenka Nika Kriżnar wygrała pierwszy konkurs Turnieju Sylwestrowego na skoczni Logarska Dolina (HS 94) w słoweńskim Ljubnie. Podopieczna Zorana Zupancica okazała się lepsza od Austriaczki Marity Kramer oraz swojej rodaczki – Emy Klinec. Nicole Konderla była 47.

fot. M. Król

Na półmetku rywalizacji prowadziła Austriaczka Marita Kramer. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskała 94 m, co dało jej łączną notę 134,7 pkt. Druga, ze stratą 3 pkt, była Słowenka Nika Kriżnar (91,5 m), a trzecia inna z reprezentantek gospodarzy Ema Klinec (91 m), która traciła do liderki 4,3 pkt. Kolejne lokaty zajmowały Niemka, Katharina Althaus (91 m), Japonka Sara Takanashi (92 m) oraz kolejna ze Słowenek – Ursa Bogataj (84,5 m).

Jedyna z reprezentantek Polski, która wzięła udział w dzisiejszym konkursie – Nicole Konderla była 47. po skoku na odległość 76 m. Podopieczna Łukasza Kruczka wyraźnie przegrała rywalizację w parze z Norweżką Anną Odine Stroem (83 m).

W drugiej serii świetnym skokiem na odległość 94,5 m popisała się Kriżnar, która odniosła pierwsze w tym sezonie, a trzecie w karierze zwycięstwo. Na podium znalazł się również Kramer (89 m), oraz Klinec (91 m). Czwarta była Bogataj (91,5 m), z kolei na piątym miejscu znalazły się ex-aequo Takanashi (87 m) oraz Althaus (84,5 m).

Pełne wyniki zobaczycie tutaj >>>

Kriżnar została automatyczne liderką klasyfikacji generalnej Turnieju Sylwestrowego (263,7 pkt), wyprzedzając Kramer (259,9 pkt) oraz Klinec (257,2 pkt). Nicole Konderla jest 47. (91,2 pkt).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzenie utrzymała Marita Kramer (630 pkt), przed Althaus (461 pkt) oraz Bogataj (395 pkt). Jedyną sklasyfikowaną Polką pozostaje Kinga Rajda, która z dorobkiem 2 pkt zajmuje 44. pozycję.

Drugi z konkursów tegorocznej edycji Turnieju Sylwestrowego rozpocznie się jutro o godzinie 16. Zawody poprzedzą kwalifikacje, których początek zaplanowano na 10:45.

Dodajmy, że zawodniczki wzorem Turnieju Czterech Skoczni rywalizują w systemie KO, a do końcowego triumfu w całym turnieju brane są pod uwagę noty z dwóch dni rywalizacji.

źródło: informacja własna