PŚ w Ljubnie: Zwycięstwo Maren Lundby, Karpiel z pierwszym punktem w karierze

15:32, 08.02.2019 Anna Felska Aktualizacja: 15:51, 08.02.2019

Piątkowy konkurs Pucharu Świata kobiet w Ljubnie zakończył się zwycięstwem liderki klasyfikacji generalnej - Norweżki Maren Lundby. Kamila Karpiel awansowała do drugiej serii konkursu i zdobyła swój pierwszy punkt w Pucharze Świata w karierze.

Lundby prowadziła już po pierwszej serii i skoku na 90,5 m. W finałowym skoku uzyskała dokładnie taką samą odległość, co dało jej pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi. Japonka w swoich próbach uzyskała 90 i 88,5 m, a do Lundby straciła 5,2 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Ursa Bogataj (91 i 89 m). Tuż za czołową trójką uplasowały się dwie reprezentantki Niemiec - Katharina Althaus (89,5 i 88 m) i Juliane Seyfarth (87,5 i 88,5 m). Szóstą pozycję zajęła Słowenka Nika Kriznar (86,5 i 91,5 m).

Sukces odniosła reprezentantka Polski Kamila Karpiel, który po raz pierwszy w karierze awansowała do drugiej serii konkursu Pucharu Świata. Polka po skokach na 83 i 81,5 m zajęła 30. miejsce. Jest trzecią Polką w historii, której się to udało. Punkty Pucharu Świata w przeszłości zdobywały także Magdalena Pałasz i Kinga Rajda. Ta druga dzisiaj po skoku na 76 m zajęła ostatnie, 40. miejsce.

Jutrzejszy konkurs drużynowy zaplanowano na godz. 14:00.