PŚ w Ljubnie. Norweżka Kvandal triumfuje, Rajda z punktem

fot. PZN

Wielki sukces Eirin Marii Kvandal. Norweżka sprawiła dużą niespodziankę, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Kinga Rajda zdobyła swój premierowy w tym sezonie punkt, zajmując 30 miejsce.

fot. PZN

Dla młodej Norweżki był to dopiero drugi w karierze występ w indywidualnym konkursie PŚ w skokach. Debiutowała zaledwie miesiąc temu w Ramsau, gdzie nie weszła nawet do drugiej serii. Mamy zatem do czynienia z naprawdę niecodziennym wyczynem. Możliwe, że właśnie narodziła się nowa gwiazda kobiecych skoków.

Po pierwszej serii Kvandal zajmowała drugie miejsce, ustępując jedynie reprezentantce gospodarzy, Emie Klinec. Na trzecim miejscu plasowała się legendarna Japonka, Sara Takanashi. Przyzwoicie spisały się polskie zawodniczki. Wprawdzie Kamila Karpiel nie awansowała do drugiej serii, zajmując 33 miejsce, ale za to dobry skok oddała Kinga Rajda. Nasza najbardziej utytułowana reprezentantka uplasowała się na 29 miejscu, co oznaczało pierwsze w tym sezonie punkty dla Kingi.

W drugiej rundzie Rajda oddała słabszy skok i ostatecznie zajęła 30 miejsce, zdobywając 1 punkt. Jest to jednak wynik, który należy docenić, gdyż Polka na początku sezonu była w słabej dyspozycji, a dodatkowo przytrafił jej się niebezpieczny upadek podczas Mistrzostw Polski w Wiśle. Miejmy nadzieję, że od teraz Kinga zacznie regularnie punktować, tak jak to miało miejsce zeszłej zimy.

Tymczasem w czołówce konkursu rozegrała się zacięta walka o zwycięstwo. Zajmująca 4 miejsce po pierwszej serii Marita Kramer oddała świetny skok, który ostatecznie pozwolił jej zająć najniższe miejsce na podium. Wyprzedziły ją jedynie druga dzisiaj Ema Klinec i oczywiście Kvandal, która drugim skokiem zapewniła dobie wygraną.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet nadal prowadzi Marita Kramer. Austriaczka wyprzedza Japonkę Sarę Takanashi i Słowenkę Nikę Kriznar. Eirin Maria Kvandal dzięki dzisiejszemu zwycięstwu wskoczyła na 4 miejsce, a tuż za nią plasuje się obrończyni Kryształowej Kuli, Maren Lundby.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna