PŚ w Ljubnie. Kwalifikacje dla Alexandri Loutitt. Dwie Polki w konkursie

fot. Julia Piątkowska

Turniej Sylwestrowy pań przeniósł się do Słowenii. Austriacką część cyklu zdominowała Eva Pinkelnig. Zwyciężyła ona obydwa konkursy w Villach i w tabeli turnieju ma nad drugą Niką Kriznar 23,5 pkt przewagi. W dzisiejszych kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu w Ljubnie najlepsza okazała się Alexandria Loutitt. To dla niej pierwsze wygrane kwalifikacje w karierze. Tuż za nią na drugim miejscu plasuje się utytułowana Japonka Sara Takanashi. Trzecie miejsce przypadło dziś Nice Kriznar. Bardzo dobrze spisała się Nicole Konderla, która po skoku na 86 m zajęła 18 miejsce.

fot. Julia Piątkowska

Dzisiejsze kwalifikacje zwiastują wyrównaną rywalizację. W Ljubnie przed rokiem odbyły się trzy konkursy. Po jednym  zwycięstwie odniosły tam Sara Takanashi, Nika Kriznar i Marita Kramer.  W dzisiejszych kwalifikacjach najlepsza okazała  się Alexandria Loutitt, która skoczyła 91,5 m. Sara Takanashi miała do Kanadyjki aż 5,8 pkt. Trzecia była druga w całej klasyfikacji turnieju sylwestrowego Nika Kriznar. Nieco gorzej poszło liderce cyklu Evie Pinkelnig, która dziś uplasowała się na 29 miejscu.

Komplet Polek w konkursie

W jutrzejszym konkursie zobaczymy komplet naszych zawodniczek. Nicole Konderla skoczyła 86 m i zajęła bardzo dobre miejsce . W jutrzejszej parze w systemie KO będzie rywalizowała ze szwajcarką Siną Arnet . Gorzej poszło niestety drugiej z naszych zawodniczek. Paulina Cieślar zajęła 50 miejsce, co powoduje, że jej rywalką będzie zwyciężczyni dzisiejszych kwalifikacji. Jutrzejszy konkurs sylwestrowy w Ljubnie rozpocznie się o godz. 16:00.

Wyniki

Źródło: Informacja własna