PŚ w Ljubnie. Kramer najlepsza w kwalifikacjach, niezły występ Konderli

fot. Anna Karczewska/PZN

Marita Kramer zwyciężyła kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie. W czołowej trójce znalazły się również Ema Klimec i Ursa Bogataj. Awans uzyskała jedna z dwóch Polek – Nicole Konderla.

fot. Anna Karczewska/PZN

Marita Kramer po skoku na odległość 91,5 metra wygrała dzisiejsze kwalifikacje do piątkowego konkursu Turnieju Sylwestrowego rozgrywanego w Ljubnie. Austriaczka za swoją próbę otrzymała 144 punkty. Najlepszą trójkę uzupełniły Ema Klinec (91 m; 141,4 pkt) i Ursa Bogataj (92,5 m; 139,9 pkt).

Na kolejnych miejscach w czołówce sklasyfikowane zostały odpowiednio Katharina Althaus, Sara Takanashi, Spela Rogelj, Silje Opseth, Nika Kriznar, Daniela Iraschko-Stolz, natomiast pierwszą dziesiątkę zamknęła Lisa Eder.

Do rywalizacji przystąpiły dwie Polki, lecz do głównych zmagań awansowała tylko jedna – Nicole Konderla. 20-latka uzyskała 84 metry, za co otrzymała 106,5 punktu, dzięki czemu uplasowała się na 29. pozycji. Druga z podopiecznych Łukasza Kruczka – Anna Twardosz – zajęła 52. lokatę.

Pierwsza seria jutrzejszego konkursu rozgrywana będzie systemem KO – tak, jak ma to miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Konderla trafiła na Annę Odine Stroem i to Norweżka będzie faworytką w tym pojedynku.

Źródło: informacja własna