PŚ w Ljubnie: Austriaczki wygrywają konkurs drużynowy

fot: skispringen-news.de

fot: skispringen-news.de

Rewelacyjnego sezonu w wykonaniu austriackich skoczkiń ciąg dalszy. Rodaczki Stefana Krafta okazały się najlepsze w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w Ljubnie. Na podium stanęły jeszcze Słowenki oraz Norweżki.

Na półmetku rywalizacji dość nieoczekiwanie prowadziły reprezentantki gospodarzy, które wyprzedzały Austriaczki o 10,6 punktu. W finale nie dały jednak rady obronić pierwszego miejsca, na czym skorzystały liderki Pucharu Narodów. Do pierwszej lokaty Austrii przyczyniła się dzisiaj mocno Eva Pinkelnig, która skakała na odległość 93 i 92 metrów. Jej rodaczki skakały bliżej, ale też daleko. Chiara Hoelzl uzyskała 80,5 i 88,5 m, Marita Kramer 85 i 90 m, a swoją cegiełkę dołożyła również Daniela Iraschko-Stolz 85,5 i 90 m.

Słowenki zajęły drugą lokatę i mogą być bardzo zadowolone z drugiego miejsca. Startowały w składzie: Nika Kriznar (92 i 94 m), Ema Klinec (88,5 i 89 m), Spela Rogelj (89 i 86 m) oraz Katra Komar (83,5 i 82 m). Trzecie miejsce zajęły Norweżki w składzie: Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Stroem i Thea Minyan Bjoerseth.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj