PŚ w Livigno. Sundling i Klaebo najlepsi w eliminacjach sprintu. Dwóch Polaków z awansem

fot. screen Eurosport

Jonna Sundling i Johannes Hoesflot Klaebo okazali się najlepsi w eliminacjach sprintu łyżwą w Livigno. Awans do ćwierćfinałów wywalczyli dwaj nasi reprezentanci, Dominik Bury i Maciej Staręga. O 13:15 rozpoczną się biegi ćwierćfinałowe pań.

fot. screen Eurosport

Szwedzka dominacja

Sobota we włoskim Livigno rozpoczęła się od rywalizacji pań w eliminacjach sprintu stylem dowolnym. Zwycięstwo odniosła Szwedka, Jonna Sundling. O ponad sekundę wyprzedziła ona swoją rodaczkę, Emmę Ribom. Trzecie miejsce zajęła natomiast Nadine Faehndrich ze Szwajcarii. Na 4 i 5 pozycji zakończyły eliminacje się dwie kolejne Szwedki, Maja Dahlqvist oraz Linn Svahn. W czołowej piątce znalazły się zatem aż 4 reprezentantki tego kraju. W eliminacjach wzięło udział zaledwie 38 zawodniczek. Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.

Wyniki

Lista startowa ćwierćfinałów pań

Dobry występ naszych

Wśród panów najlepszy wynik eliminacji uzyskał Johannes Hoesflot Klaebo. Drugą pozycję zajął Lucas Chanavat z Francji, a na trzecim miejscu uplasował się młody Szwed, Edvin Anger. Czołową piątkę uzupełnili Valerio Grond ze Szwajcarii oraz kolejny reprezentant Szwecji, Marcus Grate. Świetnie spisał się Dominik Bury. Nasz zawodnik zajął 23 lokatę, a sztuka awansu do ćwierćfinałów udała się także kolejnemu Polakowi, Maciejowi Starędze. Gorzej spisał się natomiast Kamil Bury, który zajął 43 pozycję.

Wyniki

Lista startowa ćwierćfinałów panów

Źródło: informacja własna