PŚ w Lillehammer: Yoshito Watabe wygrywa serie skoków!

Yoshito Watabe wygrał serie skoków do kombinacji norweskiej! Japończyk w swojej próbie uzyskał 133 metry i wyprzedził Jasona Lamy Chappuis, który oddał skok na odległość 132 metrów, oraz będącego na trzecim miejscu Austriaka – Christopha Bielera (132,5 metra). W konkursie biegu do kombinacji norweskiej wystąpi jeden reprezentant Polski!

Bieg do kombinacji norweskiej rozpocznie Yoshito Watabe z przewagą 6 sekund nad Jasonem Lamy Chappuis. Christoph Bieler wybiegnie na trasę ze stratą 10 sekund.

Tuż za czołową trójką uplasował się norweg Haavard Klemetsen (131,5 metra), który będzie musiał zniwelować stratę 13 sekund do prowadzącego Watabe. Piątą pozycje zajął wczorajszy zwycięzca, Eric Frenzel, który konkursie skoków uzyskał 136,5 metra. Jednak Niemiec startował z wyższej belki, dlatego zajął miejsce tuż za czołówką. Jego strata wynosi 14 sekund.

Na 40 miejscu sklasyfikowany został jedyny reprezentant Polski – Adam Cieślar. Polak w swojej próbie uzyskał 117 metrów i wyruszy na trasę ze stratą wynoszącą 1 minutę i 52 sekundy za czołówką.

Wyniki serii skoków do kombinacji norweskiej

Lista startowa biegu do kombinacji

Bieg do kombinacji norweskiej będzie można zobaczyć na żywo o godz. 13:45 w Eurosporcie 2.

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com