PŚ w Lillehammer: Weng i Halfvarsson najlepsi w sprincie

fot: redbull.com

fot: redbull.com
fot: redbull.com

Heidi Weng i Calle Halfvarsson okazali się najlepsi podczas pierwszego dnia rywalizacji na trasach biegowych w Lillehammer. Justyna Kowalczyk niestety odpadła w ćwierćfinale. Jutro w Lillehammer odbędą się biegi stylem łyżwowym.

W rywalizacji pań triumfowała Heidi Weng. Norweżka wygrała wszystkie swoje biegi. W finale zanotowała czas 3:15.76, co pozwoliło jej wyprzedzić o 48 setnych sekundy swoją rodaczkę Maiken Caspersen Fallę. Trzecie miejsce ze stratą 1,06 s zajęła Szwedka Anna Falk. W finale wystartowały jeszcze dwie Norweżki: Ingvild Flugstad Oestberg i Anna Svendsen oraz Rosjanka Yulia Belorukova.

Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale. Polka zajęła 3. miejsce za Heidi Weng i Marit Bjoergen i nie udało jej się awansować jako lucky loser.

Wśród mężczyzn najlepszy był Calle Halfvarsson. Szwed uzyskał czas 3:31,83, co pozwoliło mu wyprzedzić drugiego Emila Iversena o zaledwie 12 setnych sekundy. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla rodaka Halfvarssona, Teodora Petersona. Na czwartym miejscu znalazł się Fin Iivo Niskanen, piąty był kolejny Szwed Emil Joensson, a najsłabszy w finałowym biegu okazał się reprezentant gospodarzy Paal Golberg.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.