PŚ w Lillehammer: Watanabe prowadzi po skokach, Kupczak w dziesiątce

szczepan-kupczak-111

Takehiro Watanabe okazał się najlepszy w serii skoków do kombinacji norweskiej, podczas drugich indywidualnych zawodów Pucharu Świata w Lillehammer. Bardzo dobrze po raz kolejny na skoczni spisał się nasz reprezentant Szczepan Kupczak. 

Japończyk Takehiro Watanabe w swoim skoku uzyskał 138 m i o 1,3 pkt wyprzedził drugiego Erica Frenzela, który wylądował nawet metr dalej. Trzecie miejsce po skoku na 138,5 m zajmuje drugi z Niemców – Bjoern Kircheisen. Obaj wyruszą na trasę z bardzo mało stratą do lidera. Tuż za podium plasuje się drugi reprezentant Japonii Akito Watabe (137,5 m), który na trasę wyruszy 11 sekund po swoim koledze z reprezentacji.

Bardzo dobry skok oddał nasz reprezentant Szczepan Kupczak, który wylądował na 134 m, co pozwoliło mu zająć ostatecznie 9. lokatę, ze stratą 39 s do lidera. Gorzej niestety wypadli pozostali zawodnicy: Adam Cieślar (115,5 m) oraz Paweł Słowiok (113,5 m), którzy zajęli odpowiednio 49. i 51. miejsce.

Pełne wyniki po skokach 

Już o godz. 14:15 rozpocznie się bieg do kombinacji na dystansie 10 km. Mamy nadzieję, że tym razem Szczepan Kupczak ukończy zawody, a pozostali zawodnicy wywalczą lepsze lokaty.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.