PŚ w Lillehammer: Triumf Heidi Weng, duży awans Justyny Kowalczyk

0

fot: redbull.com

fot: redbull.com
fot: redbull.com

Heidi Weng wygrała niedzielny bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem klasycznym w norweskim Lillehammer. Reprezentantka gospodarzy wyprzedziła swoją rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg i Finkę Kristę Parmakoski. Justyna Kowalczyk zakończyła zawody na 19. miejscu. 

Justyna Kowalczyk wystartowała do niedzielnego biegu pościgowego ze stratą 1:46,4 min do prowadzącej Heidi Weng. Polka miała jednak utrudnione zadanie na trasie, bowiem startowała dopiero z 46. miejsca i musiała wyprzedzać rywalki, przez co traciła sporo czasu. Biegaczka z Kasiny Wielkiej na półmetku przesunęła się na 25. pozycję, ale potem o awans było już coraz trudniej. W drugiej części dystansu Polka traciła coraz więcej do liderek, ale do zawodniczek znajdujących się przed nią nadal odrabiała. Ostatecznie Justyna Kowalczyk dobiegła do mety na 19. miejscu awansując o 27 lokat.

Bieg i cały cykl wygrała Heidi Weng. Norweżka wystartowała jako pierwsza i nawet przez chwilę nie była zagrożona. Od początku rywalizacji liderka klasyfikacji generalnej dyktowała wysokie tempo i na kolejnych punktach pomiaru powiększała swoją przewagę. W końcówce Weng mogła już nieco zwolnić, bowiem jej pozycja była niezagrożona.

Na drugiej lokacie bieg zakończyła Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka dość długo utrzymywała bezpieczną przewagę nad resztą goniących biegaczek, ale na ostatniej pętli atak przypuściła Krista Parmakoski. Finka biegła spokojnym tempem i na dwa kilometry przed metą dogoniła swoją norweską rywalkę. Niestety Parmakoski przewróciła się zjeździe przed metą i straciła szanse na sprinterski finisz z Oestberg. Ostatecznie reprezentantka Finlandii zakończyła bieg ze stratą kilku sekund do Norweżki.

Tuż za podium uplasowała się Marit Bjoergen. Norweżka nie miała dziś najlepszego dnia i na dystansie 10 kilometrów straciła ponad pół minuty do Weng.

W zawodach wystartowała także Urszula Łętocha. Polka dobiegła do mety na ostatnim miejscu ze stratą prawie 10 minut do zwyciężczyni.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.