PŚ w Lillehammer: Sundby wygrywa bieg na 10 km!

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Tuż po zakończeniu rywalizacji kobiet, odbył się bieg na 10 km stylem dowolnym mężczyzn, który jest wliczany do klasyfikacji mini touru. Tym razem, również wszystkie miejsca na podium zajęli gospodarze. Wygrał Martin Johnsrud Sundby przed Finn’em Haagen Krogha i  Sjur’em Roethe.

Sundby na mecie zameldował się z czasem 22:55:8. Pokonał drugiego, swojego kolegę z reprezentacji Finn’a Haagen Krogha o 2,2 sekundy. Na trzecim miejscu dzisiejszych zawodów uplasował się  Sjur Roethe z czasem gorszym od Sundby’ego o 6,4 sekundy.

Tuż za podium znalazł się szwed – Calle Halfvarson, który dobiegł do mety ze stratą 7,9 sekundy. Na kolejnych dwóch miejscach przybiegli kolejni Norwegowie: Na miejscu piątym zawody ukończył Niklas Dyrhaug (strata: +18,9 sekundy), a na szóstym Chris Andre Jespersen (strata: 19,5 sekundy).

Polacy w dzisiejszym biegu zajęli odległe pozycje. Najlepszym z nich był Maciej Kreczmer, który uplasował się na 66 miejscu (strata: 1:30,6). Maciej Staręga zajął 76 miejsce (strata: 1:46,4), Jan Antolec był 87 (strata: 2:02,0), a Paweł Kalisz uplasował się dopiero na 100 pozycji (strata: 2:33,4).

Wyniki biegu mężczyzn na 10 km stylem dowolnym

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.