PŚ w Lillehammer: Składy reprezentacji Szwecji, Włoch i Francji

Fot.: langd.se/Johan Trygg

Fot.: langd.se/Johan Trygg
Fot.: langd.se/Johan Trygg

Reprezentacje Szwecji, Włoch i Francji podały swoje składy na zawody Pucharu Świata w Lillehammer. W Norwegii biegacze i biegaczki będą rywalizować w sprincie stylem klasycznym oraz na dystansie 5 kilometrów techniką dowolną i 10 kilometrów klasykiem (bieg pościgowy).

Reprezentacja Szwecji wysyła na zawody w Lillehammer sześć biegaczek i tyle samo biegaczy. Drużyna Trzech Koron ma w swoim składzie posiadaczy żółtej koszulki liderów klasyfikacji generalnej, czyli Stinę Nilsson i Calle Halfvarssona. W Norwegii pojawią się także Hanna Falk, Anna Haag, Ida Ingemarsdotter, Stina Nilsson, Jonna Sundling oraz Jennie Öberg. Tak jak wcześniej zapowiadano, w trzydniowym minicyklu nie wystartuje Charlotte Kalla, która w Kuusamo uplasowała się na 75. pozycji w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. W kadrze mężczyzn oprócz Halfvarssona znaleźli się: Marcus Hellner, Martin Johansson, Emil Jönsson, Teodor Peterson oraz Oskar Svensson.

Nieco mniejszą liczbę reprezentantów będą mieli w Lillehammer Francuzi. Trójkolorowi, pomimo zapewnień o wysokich aspiracjach, nie pokazali się w Kuusamo z dobrej strony. Dość powiedzieć, że żaden z reprezentantów Francji nie zapunktował w miniony weekend w Pucharze Świata. W Norwegii pojawią się zatem, z nadzieją na dużo lepsze wyniki, Baptiste Gros, Richard Jouve, Jean-Marc Gaillar, Maurice Manificat, Robin Duvillard, Adrien Backscheider.

Włosi pojadą do Lillehammer w dziesiątkę. Panowie pojawią się w Norwegii w niezmienionym składzie, ale do kadry kobiet dołączą dwie biegaczki, które nie biegały w zawodach inauguracyjnych sezonu 2016/2017. Do trójki Lucii Scardoni, Virginii De Martin Topranin i Grety Laurent zostały dokooptowane Ilaria Debertolis i sprinterka Gaia Vuerich. W składzie mężczyzn będą Federico Pellegrino, Francesco De Fabiani, Dietmar Nöckler, Giandomenico Salvadori i Maicol Rastelli.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.