PŚ w Lillehammer: Sara Takanashi wygrywa pierwszy konkurs

19:25, 02.12.2016 Aneta Kosiura Aktualizacja: 22:59, 02.12.2016

Fot: zimbio.com Fot: zimbio.com

Sara Takanashi okazała się najlepszą zawodniczką podczas inauguracji Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Podium uzupełniły Yuki Ito oraz Anna Rupprecht.

Japonka po skokach na odległości 95 metrów i 99,5 metra odniosła 45. zwycięstwo w swojej karierze. Drugie miejsce ze stratą prawie 20 punktów zajęła jej koleżanka z reprezentacji - Yuki Ito (94,5 m i 92,5 m ), a ostatnie miejsce na podium zajęła Niemka Anna Rupprecht uzyskując w swoich skokach dwukrotnie 90,5 metra. Na czwartym miejscu sklasyfikowana została Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger ( 93,0 m i 91,0 m).

W czołowej "10" po skokach na odległości 93,5 metra oraz 90,5 metra na 5. miejscu sklasyfikowana została Maja Vtic, Daniela Iraschko-Stolz była 6. ( 92,5 m i 88,0 m), 7. miejsce wywalczyła Katharina Althaus (90,0 m i 90,0 m). Najlepszą 10 zamknęła Ema Klinec ( 90,0 m i 88,0 m), a tuż za nią uplasowała się powracająca po kontuzji Sarah Hendrickson ( 84,5 m i 90,0 m).

Jeśli chodzi o klasyfikacje Pucharu Narodów, po pierwszym konkursie prowadzą Japonki z dorobkiem 199 punktów, drugie miejsce zajmują Niemki ( 161 pkt) ,a trzecie są reprezentantki Austrii ( 90 pkt).

Pełne wyniki zawodów

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów

Już jutro o godzinie 14:00 odbędą się kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego w Lillehammer, w którym walczyć będzie Kinga Rajda. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:00.