PŚ w Lillehammer: Riiber pokonuje Frenzela na finiszu, trzech Polaków z punktami

Pasjonującą walkę na finiszu stoczyli dzisiaj Jarl Magnus Riiber i Eric Frenzel w Lillehammer. Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Norweg. Punkty Pucharu Świata zdobyło aż trzech naszych reprezentantów.


Po serii skoków w rywalizacji kombinatorów najlepszy był Franz Josef Rehrl. Austriak miał niespełna trzydzieści sekund przewagi nad dotychczasowym liderem Pucharu Świata Mario Seidlem. Trzeci był Espen Bjoernstad, który tracił 34 sekundy. Piąte miejsce zajmował Eric Frenzel ze stratą 0,44 s. Trzy sekundy za nim był Jarl Magnus Riiber. Wysoko po serii skoków byli dwaj Polacy. Szczepan Kupczak czwarty, a Paweł Słowiok dwunasty. Adam Cieślar plasował się na dwudziestym szóstym miejscu.

Lista startowa do biegu

Kombinatorzy rywalizowali dzisiaj w biegu na 5 kilometrów, dlatego spore nadzieje na zwycięstwo miał Rehrl. Prowadził jeszcze kilkaset metrów przed metą, ale Frenzel i Riiber już go wyprzedzali. Ta dwójka stoczyła ostatecznie pasjonującą walkę na finiszu. Ku zaskoczeniu wielu, lepszy okazał się Norweg. Wielokrotny triumfator Pucharu Świata musiał zadowolić się drugą lokatą. Trzecie miejsce zajął Franz Josef Rehrl. Sporo radości dali nam Polacy, którzy nie utrzymali wysokich lokat po serii skoków. Paweł Słowiok zajął dziewiętnaste miejsce, Adam Cieślar dwudzieste piąte (awans o jedną lokatę) a Szczepan Kupczak był dwie lokaty niżej. Trzech Polaków z punktami, to jednak nie jest codzienny widok. Liderem Pucharu Świata po dzisiejszej rywalizacji został Riiber.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.