PŚ w Lillehammer. Riiber najlepszy w rundzie prowizorycznej

Kombinatorzy norwescy przenieśli się z Ruki do Lillehammer. Rundę prowizoryczną do zawodów wygrał Jarl Magnus Riiber z niewielką przewagą nad Ryotą Yamamoto. Andrzej Szczechowicz zajął 37. miejsce.

Riiber nie najdalej, ale z najlepszą notą

Jarl Magnus Riiber kontynuuje passę zwycięstw. Norweg wygrał dwukrotnie w Ruce, a zmagania w Lillehammer rozpoczął od wygrania rundy prowizorycznej. Najlepiej, bo aż 100,5 metra skoczył Christian Deuschl. Austriak oddał swoją próbę z wyższej belki i przy korzystnym wietrze, więc został sklasyfikowany na piątej pozycji. W czołówce różnice były niewielkie. Jarl Magnus Riiber uzyskał odległość 98 metrów, czyli pół metra bliżej od Ryoty Yamamoto. Norweski zawodnik miał półtora punktu wyższe noty i wygrał z Japończykiem o 0,1 punktu. Trzecie miejsce po skoku na 97,5 metra ze stratą 0,5 punktu zajął Mario Seidl.

Szczechowicz w czwartej dziesiątce

Andrzej Szczechowicz nie wystartował w zawodach w Ruce. Nasz jedyny reprezentant w Lillehammer w rundzie prowizorycznej zajął 37. miejsce. Polak wylądował na 86. metrze, a jego strata przełożyła się na ponad dwie i pół minuty. W sobotę odbędą się zawody metodą Gundersena, w których zobaczymy Szczechowicza.

Wyniki

źródło: informacja własna