PŚ w Lillehammer: Riiber najlepszy w rundzie prowizorycznej, Kupczak siódmy

19:47, 29.11.2018 Anna Felska

Przed nami drugi weekend z Pucharem Świata w kombinacji norweskiej. Rywalizacja przeniosła się do norweskiego Lillehammer, gdzie dzisiaj odbyły się treningi i kwalifikacje do jutrzejszych zawodów. W rundzie prowizorycznej najlepszy był reprezentant gospodarzy Jarl Magnus Riiber.

Norweg w swoim skoku na obiekcie HS98 uzyskał 97,5 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Terence Weber, który lądowa o 6 metrów bliżej od Riibera. Trzeci wynik po skoku na 93,5 m uzyskał Einar Luraas Oftebro. Tuż za czołową trójką uplasował się lider Pucharu Świata Mario Seidl (97,5 m). W najlepszej szóstce uplasowało się jeszcze dwóch Norwegów - Espen Andersen (89,5 m) oraz Espen Bjoernstad (92 m).

Świetnie na skoczni po raz kolejny spisał się reprezentant Polski Szczepan Kupczak, który po skoku na 90,5 m zajął 7. miejsce. Kolejne wysokie miejsce w drugiej dziesiątce zajął Adam Cieślar. Wiślanin uzyskał 89,5 m i zajął 16. lokatę. W trzeciej dziesiątce uplasował się Paweł Słowiok, który w miniony weekend jako jedyny z Polaków zdobył punkty Pucharu Świata. Dziś wylądował na 87,5  i zajął 24. miejsce.

Pełne wyniki rundy prowizorycznej

Już jutro w Lillehammer odbędą się pierwsze, z trzech zaplanowanych tam zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Po serii skoków na obiekcie HS98, którą zaplanowano na godz. 11:00, zawodników czeka bieg na dystansie 5 km. Dwuboiści na trasę biegu wyruszą o godz. 14:30.