PŚ w Lillehammer: Reprezentacja Niemiec prowadzi po serii skoków

fot.merkur.de

fot.merkur.de
fot.merkur.de

Reprezentacja Niemiec prowadzi na półmetku zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer przed drużynami z Austrii i Japonii. Polacy nie biorą udziału w zawodach drużynowych.

Drużyna Niemiec w składzie: Bjoern Kircheisen, Fabian Riessle, Eric Frenzel i Johannes Rydzek, prowadzi po serii skoków do kombinacji norweskiej. Łącznie zdobyli 508 pkt.. Na drugim miejscu plasuje się reprezentacja Austrii, w której skład weszli: Wilhelm Denifl, David Pommer, Philipp Orter i Mario Seidl. Ich strata czasowa na starcie biegu do Niemców wynosi 13 sekund. Japonia (Aguri Shimizu, Hideaki Nagai, Yoshito Watabe i Akito Watabe) jest trzecia. Pierwszy zawodnik drużyny z kraju kwitnącej wiśni, wybiegnie na trasę biegu 48 sekund za pierwszym zawodnikiem drużyny niemieckiej.

Dziesięć sekund później, za reprezentantem Japonii wybiegnie zawodnik z Finlandii (Eero Hirvonen, Arttu Maekiaho, Leevi Mutru i Ilka Herola). Na piątym miejscu po serii skoków sklasyfikowana została drużyna Norwegii (Haavard Klemetsen, Mikko Kokslien, Espen Andersen i Joergen Graabak). Ich strata do drużyny Niemiec wynosi 1:04 sekundy.

Pełne wyniki serii skoków

Bieg do kombinacji norweskiej rozpocznie się o godz.: 14:10.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.