PŚ w Lillehammer: Pewne zwycięstwo Niemców

fot. insidethegames.biz

fot. insidethegames.biz
fot. insidethegames.biz

Prowadząca po skokach reprezentacja Niemiec bez problemów wygrała pierwsze w tym sezonie drużynowe zawody w kombinacji. Na podium stanęły także zespoły Norwegii i Austrii.

Z 13-sekundową przewagą nad Austriakami reprezentanci Niemiec wyruszyli na trasę biegu. Na pierwszej zmianie Bjoern Kircheisen wyraźnie powiększył przewagę nad Davidem Pommerem. Eric Frenzel, Fabian Riessle i Johannes Rydzek nie musieli się zbytnio trudzić, żeby obronić pierwsze miejsce. Przed startem biegu można było się spodziewać, że 5. po skoku Norwegia awansuje w klasyfikacji zawodów. Ostatecznie gospodarze nie dali rady dogonić tylko niemieckiej sztafety. Dla Norwegii bardzo dobrze pobiegli Mikko Kokslien, Espen Andersen, Haavard Klementsen i Joergen Graabak.

Na najniższym stopniu podium stanęli kombinatorzy z Austrii w składzie David Pommer, Mario Seidl, Wilhelm Denifl oraz Phillip Orter. Udany start zaliczyła młoda reprezentacja Finlandii, jednak wystarczyło to tylko na 4. lokatę.

Do mety nie dobiegli reprezentanci Estonii. Polacy nie wystartowali, nasi zawodnicy powalczą o punkty w zawodach indywidualnych. Te zmagania w Lillehammer odbędą się w sobotę i w niedzielę.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.