PŚ w Lillehammer: Norwegowie najlepsi na swojej ziemi, 7. miejsce Justyny Kowalczyk

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com

Norwegowie Maiken Caspersen Falla i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprinty stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer. W Kraju Fiordów z dobrej strony pokazała się Justyna Kowalczyk, która zajęła siódme miejsce.

Justyna Kowalczyk ma za sobą udany występ w zawodach sprinterskich w Lillehammer. Polka niezłą dyspozycję zaprezentowała w porannych eliminacjach, w których zajęła 14. miejsce, ale to, co najlepsze, zostawiła na bezpośrednią rywalizację. Biegaczka z Kasiny Wielkiej doskonale radziła sobie na 1,2 kilometrowej trasie, a zwłaszcza na podbiegach, które były dziś jej najmocniejszą stroną. Polka w bardzo mocno obsadzonym ćwierćfinale musiała uznać wyższość tylko Stiny Nilsson. W półfinale Kowalczyk także przez długi czas prowadziła, ale na finiszu okazała się słabsza od Sadie Bjornsen i Szwedki Nilsson. Czas podopiecznej Aleksandra Wierietielnego był niezły, ale nie pozwolił na awans do finału. Ostatecznie Justynę Kowalczyk sklasyfikowano na siódmej pozycji.

W finale najmniejszych szans nie dała swoim rywalkom Maiken Caspersen Falla. Mistrzyni olimpijska z Soczi do połowy dystansu trzymała się w czołówce, ale nie chciała wychodzić na prowadzenie, aby nie stracić sił. Na ostatnim podbiegu Norweżka zaatakowała i żadna z jej rywalek nie była w stanie odeprzeć tej próby. Falla na ostatnich metrach mogła już świętować zwycięstwo, bo jej przeciwniczki były daleko z tyłu. Drugie miejsce zajęła Krista Parmakoski, a trzecia była Sadie Bjornsen, dla której jest to drugie podium w tym sezonie. Tuż za czołową trójką finiszowała Stina Nilsson.

Wyniki sprintu kobiet

W rywalizacji mężczyzn kolejne zwycięstwo odniósł Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg triumfował w porannych eliminacjach, a następnie w biegu ćwierćfinałowym, w którym mierzył się m.in. z Siergiejem Ustiugowem, Paalem Golbergiem czy Federico Pellegrino. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w serii półfinałowej ponownie trafił na reprezentanta Sbornej, ale tym razem musiał uznać jego wyższość. W finale Klaebo wziął jednak srogi rewanż na swoich rywalach i mógł się cieszyć z drugiego w tym sezonie zwycięstwa w sprincie stylem klasycznym.

Niespełna sekundę za zwycięzcą linię mety przeciął Siergiej Ustiugow, który powoli wraca do formy po urazie, którego nabawił się podczas letniego sezonu przygotowawczego. Skład podium uzupełnił młody Rosjanin Aleksander Bolszunow (+1,64). Na czwartej lokacie finiszował Calle Halfvarsson, piąty był Emil Iversen, a szósty Sondre Turvoll Fossli.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.