PŚ w Lillehammer. Norwegowie lepsi od Niemców w zawodach drużynowych

fot. M. Rudzińska

Reprezentanci Norwegii triumfowali w Lillehammer w zawodach drużynowych w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej. Gospodarze wyprzedzili nieznacznie prowadzących po skoku Niemców. Trzecie miejsce zajęli Japończycy.

fot. M. Rudzińska

W jedynych w tym sezonie zawodach drużynowych w Pucharze Świata wzięło udział tylko siedem ekip – Niemcy, Norwegia, Japonia, Francja, Austria, Stany Zjednoczone i Włochy. Na skoczni najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Niemiec. Po próbie Manuela Faissta w pierwszej grupie zajmowali drugie miejsce. Po skoku Vinzenza Geigera przejęli prowadzenie, a za sprawą Erica Frenzela i Terence’a Webera umocnili się na czele klasyfikacji. Frenzel oddał najdłuższy i najwyżej oceniony skok – 97,5 metra. Niemcy po serii skoków mieli 21 sekund przewagi nad Norwegią i 55 sekund nad Austrią.

Wyniki po serii skoków

Drugą częścią zmagań był bieg 4×5 kilometrów. Po zmianie Erica Frenzela Niemcy jeszcze powiększyli przewagę nad Norwegami. Jens Luraas Oftebro i Joergen Graabak zaczęli wyraźnie odrabiać straty odpowiednio do Manuela Faissta i Terence’a Webera. Tym samym po trzech częściach biegu dwie najlepsze drużyny biegły już razem. W samej końcówce Jarl Magnus Riiber był mocniejszy od Vinzenza Geigera i Norwegowie okazali się najlepsi. Podium uzupełnili Japończycy, gdyż Akito Watabe na finiszu wyprzedził Johannesa Lampartera.

Wyniki

źródło: informacja własna