PŚ w Lillehammer: Niewiarygodny Johannes Klaebo. Młody Norweg wygrał skiathlon

Johannes Klaebo jest w tym sezonie niepokonany. Wygrał swoje piąte zawody w zawodach PŚ – dziś w biegu łączonym. Na drugim miejscu uplasował się Martin Johnsrud Sundby, a na trzecim Hans Christer Holund. Polacy nie startowali.

Johannes Høsflot Klæbo był jednym z głównych kandydatów do podium, ale do końca nie było wiadomo, czy 21-letni Norweg wytrzyma cały dystans 30km. Zaprezentował się jednak znakomicie i potwierdził niewiarygodnie wysoką formę na początku sezonu. Klaebo to prawdopodobnie ostatni zwycięzca skiathlonu zaliczanego do Pucharu Świata.

Pod koniec zmagań Martin Sundby uciekł reszcie zawodników i wydawało się, że to bardziej utytułowany Norweg wygra dzisiejszy bieg. Od grupy pościgowej oderwali się też Holund i Klaebo, jednak dzieliła ich spora różnica względem lidera. Na ostatnim podbiegu atak przeprowadził lider PŚ i bardzo zbliżył się do Sundby’ego, a na zjeździe i ostatniej prostej poprawił i znalazł się na pierwszym miejscu. Hans Christer Holund, mimo, że nie dotrzymał kroku Johannesowi, utrzymał swoją bardzo dobrą trzecią lokatę. W niedzielę na trasie nie zobaczyliśmy żadnego Polaka.

Wyniki biegu

Źródło: Informacja własna

1 thought on “PŚ w Lillehammer: Niewiarygodny Johannes Klaebo. Młody Norweg wygrał skiathlon

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.