PŚ w Lillehammer. Niespodziewane zwycięstwo Rosjanek w rywalizacji zespołowej

12:46, 05.12.2021 Marta Grzyb Aktualizacja: 13:09, 05.12.2021

Reprezentantki Rosji zwyciężyły w biegu rozstawnym kobiet, który zamknął pucharowe zmagania biegaczek narciarskich w Lillehammer. Na drugim miejscu uplasowały się Szwedki, zaś trzecia lokata przypadła w udziale Norweżkom. Polki nie startowały.

Sztafeta pań zwieńczyła trzydniowe zmagania biegaczy i biegaczek narciarskich w Lillehammer. Był to pierwszy bieg rozstawny kobiet, jaki rozegrano w bieżącej edycji Pucharu Świata. Niespodziewanie zwycięsko wyszła z niego ekipa Rosji I, która wystąpiła w składzie: Julia Stupak, Natalia Nieprajewa, Tatiana Sorina i Weronika Stiepanowa. Dystans 20 kilometrów (4 x 5 km) zawodniczki te przebiegły w czasie 54:40,6 minut.

Na drugim miejscu w trakcie dzisiejszej rywalizacji uplasowały biegaczki Szwecji I, które do ostatnich metrów walczyły o tę lokatę z zawodniczkami Norwegii I. Ostatecznie wygrały ją o zaledwie 0,1 sekundy, tracąc do tryumfujących dziś Rosjanek 1,1 sekundy. W czołowej szóstce uplasowały się jeszcze ekipy: Stanów Zjednoczonych I, Finlandii I oraz Norwegii II.

W gronie 16 drużyn biorących udział w zmaganiach nie znalazła się reprezentacja Polski. Podopieczne trenera Martina Bajcicaka przebywają aktualnie na zgrupowaniu w Davos, gdzie już w przyszły weekend zawita karuzela Pucharu Świata.