PŚ w Lillehammer. Marita Kramer najlepsza w kwalifikacjach. Rajda z awansem

fot. YouTube

Marita Kramer wygrała piątkowe kwalifikacje przed zawodami PŚ pań w Lillehammer. Za plecami Austriaczki uplasowały się Ursa Bogataj ze Słowenii oraz Silje Opseth z Norwegii. Z grona czterech Polek awans do konkursu uzyskała jedynie Kinga Rajda.

fot. YouTube

Marita Kramer najpierw zwyciężyła w obu seriach treningowych, a później okazała się najlepsza również w kwalifikacjach do sobotniego konkursu. Austriaczka wylądowała na 96 metrze i o 1,3 punktu wyprzedziła Słowenkę, Ursę Bogataj. Trzecią pozycję, już z większą stratą, zajęła reprezentantka gospodarzy, Silje Opseth. Czołową piątkę uzupełniły doświadczone zawodniczki. Czwarte miejsce zajęła Katharina Althaus z Niemiec, a piąta była Austriaczka, Daniela Iraschko-Stolz. Na uwagę zasługuje ósma lokata Fridy Westman ze Szwecji. Dopiero 13 pozycję zajęła legendarna Japonka, Sara Takanashi.

Słabo spisały się reprezentantki Polski. Tylko Kinga Rajda zdołała wywalczyć awans do konkursu, zajmując w kwalifikacjach 36 miejsce. Pozostałe Polki zakończyły zmagania w piątej dziesiątce. Nicole Konderla była 43, Anna Twardosz 46, a Kamila Karpiel 47. Kwalifikacjom towarzyszyły minimalne powiewy wiatru, które nie miały większego wpływu na przebieg rywalizacji. Sobotni konkurs zaplanowano na godzinę 18:15.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna