PŚ w Lillehammer: Maren Lundby z dwudziestym siódmym zwycięstwem w karierze

Kolejnym zwycięstwem Maren Lundby zakończył się dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Norweżka skoczyła 138,5 oraz 121 metrów. Na podium stanęły także Chiara Hoelzl i Sara Takanashi.

Nie ma mocnych na Maren Lundby. Norweżka triumfowała wczoraj w pierwszym indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach pań i dzisiaj powtórzyła swój wyczyn. Mistrzyni olimpijskiej z Pjongczangu zmierzono dzisiaj 138,5 oraz 121 metrów. Prowadziła już po pierwszej serii, a w drugiej uzyskała wystarczającą odległość. Na drugim miejscu zmagania zakończyła Austriaczka Chiara Hoelzl, która w pierwszej próbie skoczyła 131 metrów. W drugiej ledwie 119 metrów i drżała do końca o swoją pozycję. Ostatecznie o 0,3 punktu wyprzedziła Sarę Takanashi. Japonce udało się dzisiaj uzyskać 133,5 oraz 126,5 metra.

Na miejsce w czołowej trójce ochotę miała Ema Klinec. Słowenka po skokach na 124,5 oraz 123 metry została ostatecznie sklasyfikowana na czwartej lokacie. Do trzeciej Takanashi straciła 2,6 punktu. Piątą pozycję wywalczyła Eva Pinkelnig, która wczoraj zajęła drugie miejsce. Austriaczka skoczyła 125 oraz 119,5 metra. Czołową szóstkę domknęła najlepsza z reprezentacji Niemiec – Katharina Althaus. Wicemistrzyni świata zanotowała próby na odległości  123,5 oraz 114,5 metra.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.