PŚ w Lillehammer: Kwalifikacje dla Koflera, czterech Polaków w konkursie!

P1040702Andreas Kofler wygrał kwalifikacje przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata w Lillehammer. Do konkursu awansowało czterech Biało – Czerwonych. Niestety na skoczni tak jak miało to miejsce wczoraj, panują wietrzne warunki.

Andreas Kofler po skoku na odległość 134 metrów wygrał kwalifikacje. Tuż za nim uplasował się Robert Kranjec, który oddał najdłuższy skok, szybując aż na 142 metry. Trzecie miejsce zajął Markus Eisenbichler ( 133 m).

Jeśli chodzi o naszych reprezentantów bardzo dobrze spisał się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 130 metrów bardzo długo utrzymywał się w czołówce, a w końcowym rezultacie zajął dobre 9 miejsce ex aequo z Vladislavem Boyarintsevem ( 126,5 m). Aleksander Zniszczoł zajął 24. miejsce ( 122,5 m), Jan Ziobro 34. miejsce ( 120,5 m). Piotr Żyła miał dzisiaj dużo szczęścia gdyż zakwalifikował się na granicy, uplasował się na ostatnim miejscu dającym mu kwalifikacje ( 123 m). Udało mu się to kosztem Nejca Dezmana, który po dobrym skoku na 127 metrów został zdyskwalifikowany. Niestety przez kwalifikacje nie przebrnął Klemens Murańka zajmując 53. miejsce ( 118,5 m).

Tak jak i wczoraj, również dzisiaj zapowiada nam się kolejny wietrzny konkurs. Początek pierwszej serii konkursu już o 14:15. Relację transmitowane będą na kanale TVP1 oraz Eurosport. Trzymajmy kciuki za jak najlepsze miejsca naszych reprezentantów!

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródłó: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.