PŚ w Lillehammer. Kramer wzięła rewanż na Althaus

19:01, 05.12.2021 Jarosław Gracka Aktualizacja: 19:39, 05.12.2021

W drugiej odsłonie pucharowych zmagań skoczkiń narciarskich w Lillehammer tym razem górą była Austriaczka Marita Kramer, która wzięła udany rewanż nad wczorajszą zwyciężczynią Kathariną Althaus z Niemiec. Podium uzupełniła Silje Opseth z Norwegii. Jedyna startująca dziś Polka - Nicole Konderla - nie awansowała do rundy finałowej.

Dzisiejsze zawody potwierdziły dominację tych dwóch zawodniczek, które po prostu zamieniły się miejscami. Kramer wygrała dość zdecydowanie - po skokach na odległość 138 i 134,5 m uzyskała notę 268,9 pkt, co dało jej bezpieczną przewagę nad Althaus (Niemka skoczyła 130,5 i 136,5 m i zdobyła 259,8 pkt - pierwszy skok jej nieco nie wyszedł i była po nim na czwartej pozycji). Opseth była druga po pierwszej serii, ale w drugiej spadła, obroniwszy co prawda podium (134,5 m / 129 m; 253,2 pkt), w przeciwieństwie do Słowenki Emy Klinec (129 m / 128 m; 252,7 pkt).

Czarna seria Polek trwa

Dalsze miejsca zajęły kolejno: druga z Austriaczek Eva Pinkelnig, kolejne Słowenki - Ursa Bogataj i Nika Kriznar, dwie legendy kobiecych skoków - Japonka Sara Takanashi i trzecia Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz oraz Norweżka Anna Odine Stroem. Niestety wśród punktujących zawodniczek znowu zabrakło Polek. Anna Twardosz, Kamila Karpiel i Kinga Rajda odpadły w kwalifikacjach, które na ostatnim premiowanym awansem 40. miejscu ukończyła Nicole Konderla. W samym konkursie Nicole wypadła nieco lepiej (102 m; 67,4 pkt), ale wystarczyło to tylko na 34. pozycję.