PŚ w Lillehammer: Kot i Stoch biorą odwet (lista startowa)

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC
fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

Z lekkim niepokojem, ale również nadzieją oczekujemy kolejnych zawodów PŚ w skokach narciarskich. Dobra postawa Polaków w poprzednich zawodach w Klingenthal jak również w we wczorajszych kwalifikacjach pozwala wierzyć, że nasi zawodnicy w Lillehammer znów włączą się do walki o wygraną.

Co się odwlecze, to nie uciecze.” O prawdziwości tego powiedzenia polscy kibice z pewnością chcieliby się przekonać już jutro, bo zbytnie odwlekanie nie jest raczej mile widziane. Bardzo blisko zwycięstwa w indywidualnym konkursie PŚ byli ostatnio Maciej Kot i Kamil Stoch. W Klingenthal się nie udało, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiodło się w Lillehammer. Chyba że przeszkodą będzie wiatr, który dziś był dość zmienny i stwarzał nierówne warunki zawodnikom. Druga z przeszkód, która dotyczy Kamila Stocha to ból w kolanie, który pojawił się po skoku kwalifikacyjnym. Mamy jednak nadzieję, że do rozpoczęcia zawodów Kamil Stoch zostanie już doprowadzony do odpowiedniego stanu zdrowotnego.

Najwięcej zwycięstw na skoczni Lysgårdsbakken ma Gregor Schlierenzauer, który dopiero przymierza się do powrotu do skakania. W ubiegłym roku w Lillehammer triumfowali Severin Freund w pierwszym konkursie i Kenneth Gangnes w drugim. W tym sezonie Gangnes nie będzie jednak startował w PŚ, a treningowe skoki Severina Freunda i próba z kwalifikacji nie wskazują na wysoką formę. Nie można jednak lekceważyć Niemca, który jest przecież zwycięzcą drugich zawodów w tym sezonie w Ruuce. Głównym faworytem będzie daleko skaczący na treningach Domen Prevc. Bardzo długi skok w kwalifikacjach miał Stefan Kraft. Jako że zawody odbywają się w Norwegii to atut domowej skoczni będzie miał będący w dobrej formie Daniel Andre Tande. Poza wymienioną trójką mocni powinni być też Manuel Fettner no i oczywiście Kamil Stoch i Maciej Kot, na których szczególnie liczymy.

Lista startowa

W konkursie wystąpi cała siódemka Polaków, którzy brali udział w kwalifikacjach. Na rozbiegu skoczki o rozmiarze 138 metrów pojawią się kolejno Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Maciej Kot. Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 16:00. Poprzedzi ją seria próbna, którą zaplanowano na godzinę 15:00.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.