PŚ w Lillehammer: Konkurs został odwołany

????????????????????????????????????

Potwierdziły się najgorsze scenariusze dotyczące dzisiejszych skoków na obiekcie Lysgaardsbakken. Niestety, zawody zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru.

Początkowo odwołana została tylko seria próbna, z nadzieją że o godzinie 17:00 wiatr osłabnie, tak się niestety nie stało. Następnie konkurs został przesunięty na godzinę 17:30, wiatr zelżał  co pozwoliło na punktualne rozpoczęcie pierwszej serii konkursowej. Niestety po skokach 26 zawodników rywalizacja została zakończona, gdyż wiatr ponownie powrócił i utrzymywał się w granicach od 4 do 7 m/s , w porywach osiągając nawet ponad  10 m/s.

Przed odwołaniem zawodów na pierwszym miejscu sklasyfikowany był Markus Schifnner (137,5 m), a tuż za nim plasował się reprezentant Polski Stefan Hula uzyskując identyczną odległość jak Austriak. Trzeci był Johan Andre Forfang ( 132,0 m). Na dobrym piątym miejscu sklasyfikowany był również Jan Ziobro (131,0m).

Duże problemy po wyjściu z progu miał Jernej Damjan, który od początku musiał ratować się przed upadkiem osiągając w efekcie tylko 75 metrów.

Już jutro na godzinę 15:00 zaplanowane są treningi poprzedzające prolog w Trondheim. Niestety,tutaj prognozy również nie są optymistyczne.

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.