PŚ w Lillehammer. Klaebo może mieć kłopot. Wielkość Norwegów

screen - Eurosport

Paal Golberg wygrał bieg na 20 kilometrów techniką klasyczną na zakończenie pucharowego weekendu w Lillehammer. Pod nieobecność Johannesa Klaebo powiększył nad nim przewagę w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Sjur Roethe, a trzecie Martin Nyenget. 

screen – Eurosport

Przyszedł czas na ostatni bieg w ramach tegorocznych zawodów Pucharu Świata w Lillehammer. Panowie, tak jak panie, rywalizowali na 20 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego. Tak jak to bywa w biegach masowych mężczyzn, rozstrzygnięcia zapadły na ostatnich metrach. Triumf odniósł lider Pucharu Świata Paal Golberg. 32-latek tym samym znacznie powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej cyklu nad nieobecnym Johannesem Klaebo.

Drugie miejsce zajął Sjur Roethe, a trzecie Martin Nyenget. Poza czołową trójką w najlepszej dziesiątce uplasowało się zaledwie dwóch nie-Norwegów. Szwedzi William Poromaa i Eric Rosjoe zostali sklasyfikowani odpowiednio na piątej i ósmej lokacie. Czwarty był Didrik Toenseth, szósty Emil Iversen, siódmy Haavard Moseby, dziewiąty Mattis Stenshagen, a dziesiąty Simen Krueger. Dopiero trzydzieste miejsce zajął Andrew Musgrave, który zapłacił za ryzykowną taktykę. Brytyjczyk miał narty bez smarów i całą trasę wykonywał tylko bezkrok (pchanie).

Jedyny z reprezentantów Polski Dominik Bury tym razem wywalczył jeden punkt do klasyfikacji Pucharu Świata. Był 50. ze stratą 1:18,5 do triumfatora zmagań.

Wyniki biegu

Źródło: informacja własna

Obserwuj