PŚ w Lillehammer: Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje, wszyscy Polacy w konkursie

kamil stoch wisla trening wrzesien

Właśnie zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W norweskim Lillehammer najlepiej zaprezentował się reprezentant Polski Kamil Stoch. 

Kamil Stoch już po raz drugi w tym sezonie zwyciężył w kwalifikacjach. Tym razem na skoczni w norweskim Lillehammer zaprezentował się znakomicie i poszybował na 144 m. Drugie miejsce zajął Anders Fannemmel, który po skoku na 139,5 m do reprezentanta Polski stracił aż 16,6 pkt. Trzeci wynik uzyskał Michael Hayboeck (135,5 m). Tuż za czołową trójką uplasował się kolejny Polak – Stefan Hula, który poszybował na 139 m. Na 6. pozycji wylądował Dawid Kubacki (135 m) ex aequo z Karlem Geigerem (127,5 m).

W jutrzejszym konkursie zobaczymy wszystkich naszych reprezentantów. Dobry skok na 128,5 m oddał Piotr Żyła, który zakończył kwalifikacje na 14. miejscu. Nieco dalej uplasowali się Klemens Murańka (124 m) oraz Aleksander Zniszczoł (108,5 m) , którzy zajęli odpowiednio 25 i 36. miejsce.  Zawodnikiem, który awans do konkursu miał zapewniony był Maciej Kot, który zajmuje lokatę w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. Kot uzyskał 130 m, co było drugim wynikiem wśród zawodników nie muszących się kwalifikować.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.