PŚ w Lillehammer: Już dzisiaj treningi i kwalifikacje (lista startowa)

Przed nami kolejny dzień walki w Turnieju RAW Air. Tym razem areną zmagań będzie obiekt w Lillehammer. Już o 15 rozpoczną się 2 serie treningowe. Start prologu zaplanowano na 17:30. Na starcie zobaczymy 7 Polaków.

Skoczkowie zameldowali się w Lillehammer po raz drugi w tym sezonie. W połowie grudnia na obiekcie Lysgaardsbakken  najlepsi byli Domen Prevc przed Danielem Andre Tande i Stefanem Kraftem oraz Kamil Stoch przed Maciejem Kotem i Markusem Eisenbichlerem. 3 miesiące później ponad połowa zawodników z tego grona ma szansę na dobry lub bardzo dobrym rezultat na skoczni.

Polacy zmagają się jednak z problemami. Dawid Kubacki narzeka na ból pleców, a Kamil Stoch zmaga się z błędami w locie. Stracił też żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. Biało-czerwoni zdecydowanie nie zrezygnują jednak z walki. Klemens Murańka skaczący z numerem 20. na pewno wyciągnął wnioski z dyskwalifikacji jaka przydarzyła mu się w Oslo. Stefan Hula (nr 43.) i Jan Ziobro (nr 45) będą za to starali się oddawać lepsze skoki niż te z Holmenkollen. O awans do konkursu będzie musiał też powalczyć Dawid Kubacki (nr 54) i Piotr Żyła (nr 61). Udział w jutrzejszych zmagań z urzędu mają zapewnieni Maciej Kot (nr 67) i Kamil Stoch (nr 70).

Na starcie kwalifikacji zaprezentuje się aż 71 skoczków z 17 krajów. Warto przypomnieć, że noty uzyskane w tej serii będą wliczane w klasyfikację generalną Turnieju RAW Air. Tam podobnie jak w Pucharze Świata, na czele znajduje się Stefan Kraft.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.