PŚ w Lillehammer: Już dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa) oraz konkurs Pań!

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Już dziś o godz. 10:00 rozpoczną się pierwsze treningi mężczyzn przed dzisiejszymi kwalifikacjami (które zaplanowane są na godz. 20:00). Na ich starcie zobaczymy 72 zawodników, w tym 5 reprezentantów Polski: Piotra Żyłę, Jana Ziobrę, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę i Aleksandra Zniszczoła. W między czasie odbędzie się konkurs Pań o godz. 15:15. Niestety w tych zawodach nie zobaczymy polskich skoczkiń.

W norweskim Lillehammer już wszystko gotowe na przyjęcie najlepszych skoczków i skoczkiń na świecie. Treningi mężczyzn odbędą się o godz. 10:00 , a kwalifikacje o godz. 20:00. Relacje z nich przeprowadzi  portal berkutschi.com. Dodatkowo kwalifikacje będzie można zobaczyć na żywo na kanale TVP INFO.

Polskich kibiców najbardziej interesuję to, czy nasi reprezentanci w końcu będą mogli nawiązać walkę z najlepszymi skoczkami tej zimy. Przypomnijmy, że polscy skoczkowie w tym tygodniu odbyli dwa treningi na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, po których trener Łukasz Kruczek zdecydował kto wystąpi w zawodach w Lillehammer. Niestety do rywalizacji nie powrócił Kamil Stoch, który wczoraj rano przeszedł operacje stawu skokowego. Jego przerwa w skakaniu wyniesie 2-3 tygodnie. Nie wiadomo czy dwukrotny Mistrz Olimpijski wróci na Turnie Czterech Skoczni. Wiadomo za to, że Kamil już dzisiaj rozpoczyna rehabilitacje aby jak najszybciej mógł wrócić do treningów.

Pełna lista startowa treningów i kwalifikacji mężczyzn 

O godz. 15:15 zaplanowany jest pierwszy, inauguracyjny konkurs Pań w sezonie 2014/2015. Zawody poprzedzi seria próbna, która odbędzie się o godz. 14:15. Niestety wśród zawodniczek nie zobaczymy naszych reprezentantek, które nie przebrnęły wczorajszych kwalifikacji. Magdalena Pałasz może mówić o sporym szczęściu. W trakcie kwalifikacji, młoda Polka zaliczyła upadek, jednak na całe szczęście nie odniosła obrażeń.

Sezon w skokach narciarskich Pań zapowiada się równie ciekawie jak wśród Panów. Główną faworytką do zgarnięcia najważniejszych trofeów w tym sezonie jest oczywiście Sara Takanashi. Czy jest ktoś w stanie jej zagrozić? Może powracająca po kontuzji kolana Sarah Hendrickson w końcu przerwie dominacje młodej Japonki? Może inna zawodniczka zdoła namieszać w stawce?

Serie próbną jak i konkurs będzie można śledzić dzięki relacji berkutschi.com. Stacja Eurosport 2 pokaże zawody na żywo o godz. 15:15.

Pełna lista pierwszej serii konkursu Pań

Źródło: Informacja własne/berkutschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.