PŚ w Lillehammer: Johaug w swojej własnej lidze

11:45, 07.12.2019 Jarosław Gracka Aktualizacja: 12:34, 07.12.2019

Nie mająca sobie równych w biegach dystansowych Therese Johaug odniosła druzgocące zwycięstwo w prestiżowych zawodach w biegu łączonym na 15 km rozgrywanym w Lillehammer. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Jessica Diggins, a trzecie druga z Norweżek  - Heidi Weng.

Johaug pokonała trasę w czasie 42:35.3 min., zdobyła maksymalną liczbę  bonusowych punktów i wygrała z przewagą 1:08.3 nad Diggins i 1:19.1 nad Weng. O miejsca 4-6 walkę stoczyły trzy zawodniczki - ostatecznie Finka Krista Parmakoski wygrała z trzecią Norweżką Astrid Uhrenholdt Jacobsen i Szwedką Charlotte Kallą. W pierwszej "10" znalazły się też Austriaczka Teresa Stadlober, bardzo silna ostatnio Amerykanka Sadie Maubet Bjornsen, Szwedka Moa Lundgren i Finka Kerttu Niskanen.

Znów na trasie zabrakło obrończyni Pucharu Świata - Norweżki Ingvid Flugstad Oestberg - wg oficjalnych doniesień nie przeszła jeszcze badań medycznych, wg przypuszczeń Izabeli Marcisz, które wyraziła w programie telewizji Eurosport Norweżka prawdopodobnie zmaga się z anoreksją zawodniczą - powszechną wśród zawodniczek odmianą anoreksji, związanej z chęcią uzyskania optymalnej do celów sportowych wagi, a do walki z którą przyznała się też Jessica Diggins.