PŚ w Lillehammer. Gyda Westvold Hansen najlepsza w kombinacji

fot. M. Rudzińska

W zakończonych zawodach w ramach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej kobiet zwyciężyła Norweżka Gyda Westvold Hansen przed swą rodaczką Mari Leinan Lund i Włoszką Anniką Sieff. Wśród dwudziestu siedmiu startujących zawodniczek nie znalazła się żadna z reprezentantek Polski.

fot. M. Rudzińska

Hansen zajmowała trzecią pozycję po skokach, ale w biegu okazał się zdecydowanie najlepsza i wyprzedziła o 8,4 sek. prowadzącą na półmetku starszą z sióstr Leinan Lund oraz oraz o 56,1 sek. drugą, ale biegnącą zdecydowanie wolniej Sieff. Kolejne miejsca zajęły Austriaczka Lisa Hirner i kolejne Norweżki – Ida Marie Hagen i młodsza siostra Mari – Marte Leinan Lund.

Trudne początki

Otwierający sezon konkurs w Lillehammer to dopiero drugie zawody na tym szczeblu kobiecej kombinacji norweskiej – w minionym sezonie bowiem udało się rozegrać tylko jedne zawody. W tym sezonie zaplanowano dziewięć konkursów – w tym jeden już jutro. Wszystko wskazuje więc na to, iż panie wreszcie na dobre rozpoczną pucharową rywalizację w tej wymagającej konkurencji

wyniki zawodów

źródło: własne