PŚ w Lillehammer: Gregor Schlierenzauer triumfuje!

Gregor SchlierenzauerGregor Schlierenzauer triumfuje w dzisiejszym konkursie z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich! Jest to jego 53 zwycięstwo w karierze! Drugie miejsce zajął Anders Fannemel, a trzecie Michael Hayboeck. W drugiej serii zawodów, punkty zdobyło trzech reprezentantów Polski.

Jest to pierwszy, od roku triumf Gregora Schlierenzauer. W pierwszej serii zawodów uzyskał 127,5 metra i przy dużej rekompensacie za wiatr, objął prowadzenie. W drugiej serii zawodów oddał skok na odległość 138,5 metra i wyprzedził drugiego Andersa Fannemela (132,5 metra/139,5 metra/299,8 pkt.) o 2,9 pkt.. Warto zauważyć, że Austriak jako jedyny z czołówki jechał z niższej belki, przez co miał dodane dodatkowe punkty. Podium uzupełnił kolega z reprezentacji Schlierenzauera – Michael Hayboeck, który uzyskał: 123,5 metra w pierwszej serii i 141 metrów w drugiej (łączna nota: 294 pkt.).

Tuż za podium dzisiejszego konkursu uplasował się Daiki Ito, który oddawał skoki na odległości: 125,5 metra oraz 138 metrów (łączna nota: 292 pkt.). Na piątym miejscu zawody ukończył Peter Prevc (125 metry/137 metry/290.3 pkt.)., a na szóstym Severin Freund (124,5 metra/128,5 metra/279.5 pkt.).

Po raz pierwszy w tym sezonie mogliśmy oglądać trzech reprezentantów Polski w drugiej serii. Niestety nie utrzymali oni bardzo dobrych miejsc po pierwszej serii. Najlepszym z Polaków był Jan Ziobro, który po skokach na 129,5 metra i 121 metrów (łączna nota: 264.3 pkt) zajął 19 miejsce. Na 21 miejscu uplasował się Klemens Murańka (128 metrów/123 metry/260.5 pkt.), a na 29 pozycji, sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (132,5 metra/119 metrów/250.1 pkt.). Niestety w drugiej serii zawodów miejsca zabrakło dla Piotra Żyły, który po skoku na 127,5 metra zajął dopiero 33 miejsce.

Sporą niespodziankę dla swoich kibiców zafundowali również: Simon Ammann, Rune Velta, Markus Eisenbichler, Andreas Kofler i Richard Freitag, którzy również jak Piotr Żyła nie zakwalifikowali się do drugiej serii konkursu.

Pełne wyniki zawodów

Dzisiejszy konkurs skoków narciarskich w Lillehammer miał loteryjny przebieg, ale w drugiej serii, szczególnie pod jej koniec obfitował w duże emocje.

Kolejny konkurs z cyklu Pucharu Świata w Lillehammer odbędzie się już jutro o godz. 14:15. Zawody będą pokazane na żywo w Eurosporcie i TVP 1.