PŚ w Lillehammer: Espen Andersen najlepszy w rywalizacji kombinatorów, Norwegowie dominują

Espen Andersen wygrał dzisiejsze zmagania kombinatorów norweskich w Lillehammer. Wszystkie miejsca na podium zajęli reprezentanci Norwegii. Jeden punkty wywalczył Szczepan Kupczak.

Drugim zwycięstwem w karierze Espena Andersena zakończyła się dzisiejsza rywalizacja kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata. Norweg wygrał przed swoją publicznością w Lilehammer. Ułatwił mu to świetny skok w porannej serii, kiedy skoczył aż 138 metrów. Za jego plecami uplasowali się dzisiaj dwaj jego rodacy. Drugi na metę biegu dobiegł Jan Schmid, który stracił do pierwszego miejsca nieco ponad 3 sekundy. Trzecie miejsce zajął Joergen Graabak. Do podium niewiele stracił Johannes Rydzek. Niemiec atakował z czternastej pozycji, ale na finiszu przegrał rywalizację z Graabakiem i musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Z siedemnastym numerem startowym na trasę wyruszył Szczepan Kupczak. Polak jednak tradycyjnie tracił swoją pozycję. Niespełna dwa kilometry przed metą zajmował już 28. miejsce. Na szczęście na ostatniej prostej obronił się przed atakiem licznej grupy zawodników i ostatecznie zajął ostatnie punktowane miejsce. Paweł Słowiok słabo spisał się w serii skoków i ruszał na trasę z 48. numerem. W trakcie biegu przesunął się jednak o osiem miejsc. Adam Cieślar i Paweł Twardosz przepadli w kwalifikacjach.

Teraz kombinatorów czekają dwa tygodnie przerwy. W klasyfikacji generalnej prowadzenie odzyskał Espen Andersen, który ma na swoim koncie 276 punktów. Drugi jest Akito Watabe z 224 punktami  a trzeci Jan Schmid (223). Szczepan Kupczak jest 29. a Paweł Słowiok 43.

Pełen wyniki

Klasyfikacja generalna PŚ

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.