PŚ w Lillehammer : Eliminacje do sprintów już za nami

fot. M.Król.

W piątkowy poranek, na trasie biegowej w Lillehammer odbyły się eliminacje do ćwiercfinałów sprintu techniką klasyczną. Pośród kobiet najlepsza okazała się Sadie Bjornsen, a wśród mężczyzn Calle Halfvarsson.

Pośród panów najlepszy czas miał Calle Halfvarsson, który na metę dobiegł w 3:28.44, zaledwie o 0.14 sekundy za nim na mecie pojawił się Johannes Hoesflot Klaebo. Trzecie miejsce zajął Paal Goberg ze stratą nieco ponad dwóch sekund. Ostatnim zawodnikiem kwalifikującym się do ćwierćfinałów był Erik Bjornsen. Najlepszym z Polaków był Maciej Staręga, który uplasował się na 54 pozycji ze stratą 17.18 sekundy do Halfvarssona. Pozostali Biało-Czerwoni – Dominik Bury, Jan Antolec, oraz Paweł Klisz zajęli odpowiednio – 82, 84 oraz 94 miejsce.

Najlepsza wśród pań okazała się Sadie Bjornsen, która finiszowała po 3 minutach 19.62 sekundy. Druga, ze stratą 0.29 s, była Maiken Caspersen Falla, a trzecia miejsce zajęła Heidi Weng, która straciła zaledwie 0.36 sekundy. Justyna Kowalczyk uplasowała się na 19 pozycji tracąc do zwyciężczyni 5.22 sekundy. Pozostałe Polki Urszula Łętocha i Martyna Galewicz zajęły odpowiednio – 69 oraz 77 miejsce w eliminacjach. Ostatnią zawodniczką uzyskującą awans do ćwierćfinałów była Laurien Van Der Graaff ze stratą 7.07 do Bjornsen.

Zapraszamy na relację live !

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.