PŚ w Lillehammer. Eliminacje dla Klaebo, Staręga pobiegnie w ćwierćfinale

fot. M. Rudzińska
Johannes Hoesflot Klaebo uzyskał najlepszy czas eliminacji sprintu techniką dowolną w Lillehammer. Polacy spisali się nieźle, ale ostatecznie tylko Maciejowi Starędze udało się wywalczyć awans z 30. czasem. Kamil Bury zajął 33. miejsce.

Niespokojne były to kwalifikacje dla polskich biegaczy. O awans do samego końca drżał Maciej Staręga, który upomniany przez sędziów za wybiegnięcie poza trasę. Ostatecznie z rezultatem 2:57.08 Polak awansował do ćwierćfinału. Niewiele zabrakło Kamilowi Buremu, któremu do 30. miejsca zabrakło 0,59 sekundy.
Bez niespodzianek jeśli chodzi o czołówkę. Najliczniejszą nacją w ćwierćfinale będą oczywiście Norwegowie na czele z Klaebo, który uzyskał czas 2:49.88. Tuż za nim uplasował się Lucas Chanavat z 0,53 s. straty. W najlepszej trzydziestce znaleźli się także m.in. Brytyjczyk Andrew Young oraz Włoch Federico Pellegrino.
Początek ćwierćfinałów o 12:30.
- PŚ w Les Rousses. Pokaz siły Andersson. Szwedka w wielkim stylu wygrywa bieg na 20 km - 29 stycznia 2023
- PŚ w Les Rousses. Amundsen najszybszy na 10 km, słaby występ Klaebo - 27 stycznia 2023
- PŚ w biegach narciarskich. Norwegia przoduje, Polacy z awansem (klasyfikacja) - 23 stycznia 2023