PŚ w Lillehammer: Dziś drugi konkurs indywidualny skoczków (lista startowa)

Kamil Stoch wyciąg

Podczas dzisiejszego do południa w Lillehammer przeprowadzone zostaną kwalifikacje i drugi konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Pucharu Świata.

Kolejnym przystankiem w PŚ jest Lillehammer. Wczoraj bezkonkurencyjny okazał się być młody Domen Prevc, który tym samym umacnia się na pozycji lidera generalnej klasyfikacji. Bardzo dobry start zaliczyli również nasi reprezentanci. Kamil Stoch zajął miejsce tuż za podium a za nim znalazł się Maciej Kot.

Na starcie dzisiejszych kwalifikacji pojawi się 63 zawodników z 16 różnych krajów. O kolejne punkty pucharowe walczyć będzie 7 naszych reprezentantów, z czego dwóch ma już zagwarantowany awans do konkursu, bowiem Kamil Stoch (54. numer startowy) zajmuje w tym momencie 10. miejsce w tzw. generalce, a Maciej Kot (59. numer startowy) zajmuje 5. pozycję. Z 4. numerem startowym skakać będzie Aleksander Zniszczoł, 27. z kolei będzie Klemens Murańka, z 39. numerem startowym pojawi się Stefan Hula, 48. numer to numer Piotra Żyły, a zaraz za nim ruszy Dawid Kubacki. W sezonie 2015/2016 konkurs w Lillehamer przeniesiono z obiektu dużego na normalny. Pierwszego dnia triumfował Severin Freund przed Kennethem Gangnesem i Anderasem Stjernenem, a drugiego najlepszy okazał się Kenneth Gangnes przed Peterem Prevcem i Johanem Andre Forfangiem. W sezonie 2011/2012 na ostatnim stopniu podium stanął Kamil Stoch.

W dzisiejszym konkursie żółtego plastronu bronić będzie młodszy z braci Prevców – Domen. Lider z zeszłego weekendu, Severin Freund, spadł na 3. pozycję. Vice-liderem w tej chwili jest Daniel – Andre Tande, który traci do lidera 62 pkt. Zarówno Kamil Stoch (jednokrotnie) jak i Adam Małysz (trzykrotnie) stawali na ostatnim stopniu podium. Czy Polakom tym razem uda się tu wskoczyć na podium?

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.