PŚ w Lillehammer: Didrik Toenseth najlepszy w biegu pościgowym, norweska dominacja trwa

fot. Langrenn.com

fot. Langrenn.com

Za nami ostatni z biegów podczas weekendu z Pucharem Świata w Lillehammer. Biegu pościgowy na 15 km stylem klasycznym zdominowali Norwegowie, którzy zajęli wszystkie trzy miejsca na podium. Zwycięstwo odniósł Didrik Toenseth przed Sjurem Roethe i Emilem Iversenem. 

O zwycięstwo w dzisiejszym biegu pościgowym walczyło dwóch zawodników – Didrik Toenseth i Sjure Roethe. Ostatecznie Toenseth o zaledwie 1,6 s wyprzedził Roethe i zwyciężył w całym mini cyklu “Lillehammer Triple”. Znaczną stratę do kolegów z drużyny miał już trzeci Emil Iversen, który na metę dotarł minutę i trzy sekundy później niż zwycięzca. Stoczył jednak walkę z resztą goniącej go stawki. Za jego plecami zawodników dzieliły niewielkie różnice czasowe. Czwarte miejsce zajął Szwed Calle Halvarson (+1:04.4), który odparł atak Rosjan – Alexandra Bolszunowa (+1:04.5) i Andrieja Larkova (+1:05.0). Siódme miejsce zajął najlepszy z Finów Iivo Niskanen (+1:05.2), a oczko niżej uplasował się kolejny Norweg Simen Hegstad Krueger (+1:05.3). Czołową dziesiątkę uzupełnili Szwed Viktor Thorn (+1:05.5) i szwajcarski mistrz olimpijski Dario Cologna (1:05.8). Na starcie zabrakło reprezentantów Polski.

Pełne wyniki

Za tydzień rywalizacja przenosi się do Beitostolen, gdzie panowie rywalizować będą w biegu na 30 km stylem dowolnym i sztafecie.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.