PŚ w Lillehammer: Chmielewski/Kowalewski w pierwszej dziesiątce

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. Niestety, Polakom nie udało się oddać dwóch dobrych ślizgów. W dwójkach wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken, a w jedynkach kobiet Summer Britcher.

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski mieli szanse nawet na poprawę najlepszego wyniku w karierze. Po pierwszym ślizgu Polacy zajmowali 6. miejsce. Niestety, drugi ślizgi nie był najlepszy w wykonaniu naszych saneczkarzy. Mimo to polska dwójka utrzymała miejsce w pierwszej dziesiątce. Polacy uplasowali się na 9. pozycji. Triumfowali Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy były najszybsi w obydwu przejazdach. Czas pierwszego ślizgu 47.283 to rekord toru.

Wyniki – dwójki

Do niespodziewanego rozstrzygnięcia doszło w zawodach kobiet. Summer Britcher pokonała reprezentantki Niemiec. Po pierwszym przejeździe Amerykanka traciła 6 tysięcznych do Natalie Geisenberger. W drugim ślizgu reprezentantka Stanów Zjednoczonych okazała się lepsza od liderki Pucharu Świata i pokonała ją o 33 tysięczne. Trzecie miejsce zajęła Julia Taubitz. Zwyciężczyni sprzed tygodnia Dajana Eitberger nie ukończyła zawodów. Polki Natalia Wojtuściszyn i Ewa Kuls-Kusyk odpadły w Pucharze Narodów.

Wyniki – jedynki kobiet

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.