PŚ w Lillehammer: Chmielewski i Kowalewski wygrywają w Pucharze Narodów

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Dobre wieści płyną do nas z norweskiego Lillehammer. W rozgrywanym dziś Pucharze Narodów saneczkarskich dwójek nie było mocnych na Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. Do zawodów głównych awansowali też Mateusz Sochowicz oraz Klaudia Domaradzka.

Za nami pierwszy dzień rywalizacji na torze saneczkarskim w Lillehammer. Z bardzo dobrej strony pokazała się dwójka, która awansowała do zawodów głównych z najlepszym czasem. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski o 0,205 sek. łotyski duet, na czele którego stoi Kristens Putins. Tomas Vavercak, pilot słowackiej dwójki, wywalczył z kolegą trzecie miejsce. Strata naszych południowych sąsiadów wyniosła 0,332 sek.

W rywalizacji jedynek najlepszy czas osiągnął Sebastian Bley z Niemiec – 49,369 sek. Z szesnastym czasem do zawodów awansował Mateusz Sochowicz. Strata Polaka wyniosła 0,641 sek. Kacper Tarnawski zajął dwudzieste drugie miejsce i nie zobaczymy go w głównym konkursie. W zawodach pań najlepsza okazała się reprezentantka Łotwy Ulla Zirne. Na siedemnastej lokacie sklasyfikowana została Klaudia Domaradzka. To oczywiście dało naszej zawodniczce awans do zawodów.

Wyniki: Dwójki | Mężczyźni | Kobiety

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.