PŚ w Lillehammer: Calle Halfvarsson zwycięża na 10 km stylem dowolnym

11:39, 03.12.2016 Anna Felska

Za nami bieg na 10 km stylem dowolnym mężczyzn z cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na trasie w norweskim Lillehammer najlepszy był reprezentant Szwecji Calle Halfvarsson.

Szwed na metę dotarł z czasem 23:04.9 i wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Marcusa Hellnera o zaledwie 0,8 s. Na trzecim stopniu stanął Rosjanin Sergey Ustiugov, który do zwycięzcy stracił 6,7 s.

Tym razem na podium zabrakło reprezentantów gospodarzy - Norwegów, którzy zajęli natomiast trzy kolejne miejsce poza podium: Finn Haagen Krogh (+7,4 s), Simen Hegstad Krueger (+13,2 s) oraz Martin Johnsrud Sundby (+13,5 s). Na kolejnych miejscach w pierwszej dziesiątce uplasowali się: Szwajcar Dario Cologna (+14,3 s), Fin Matti Heikkinen (+18,5 s), Francuz Maurice Manificat (+20,4 s) oraz Kanadyjczyk Alex Harvey (+23,5 s).

Najlepszy z Polaków Dominik Bury z czasem 25:13.1 zajął 71. miejsce. Osiem pozycji niżej uplasował się Jan Antolec, który do zwycięzcy stracił prawie 2 i pół minuty. Na 84. miejscu zameldował się Maciej Staręga, a na na 92. Paweł Klisz.