PŚ w Lillehammer: Bjoergen wygrywa bieg na 10 km, Kowalczyk 10!

fot: pzn.pl
fot: pzn.pl

W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Był to ostatni bieg Miniturnieju w Lillehammer, zakończył go bieg pościgowy na 10 km techniką klasyczną. Zwyciężyła Marit Bjoergen, która na finiszu o zaledwie 0,6 sekundy wyprzedziła Therese Johaug.

Marit Bjoergen wygrała ten emocjonujący bieg z czasem 28:19.7 , tuż przed swoją koleżanką Therese Johaug, która straciła do niej tylko 0,6 sek. Trzecie miejsce również należało do Norweżek, zajęła je  Heidi Weng ze stratą 12,3 sek.

Najlepszą z Polek była Justyna Kowalczyk, która zajęła 10. pozycję ze stratą do Marit Bjoergen 2:15.6 sek. Wykonała ona dobrą robotę, gdyż w klasyfikacji Miniturnieju udało jej się awansować z 31 pozycji na 10.

Swoją pozycję w klasyfikacji miniturnieju poprawiła także Kornelia Kubińska, przesuwając się z 70. miejsca na 55. miejsce (+ 4 :36.9 sek). Miejsc w czołowej trzydziestce nie utrzymały niestety też pozostałe Polki: Sylwia Jaśkowiec ukończyła zawody na 36. pozycji (+ 3:31.1 sek), a 25. po dwóch biegach Ewelina Marcisz została sklasyfikowana na 40. pozycji (+ 3:45.6 sek). Startująca z 57. numerem Paulina Maciuszek zajęła 61. miejsce (+ 5: 05.6 sek).