PŚ w Lillehamer: Domen Prevc nokautuje rywali

domen-prevc

Właśnie zakończył się pierwszy konkurs indywidualny w Lillehamer. Zwyciężył Domen Prevc po dwóch skokach powyżej 140 m, drugie miejsce należy do Daniela – Andre Tande, a trzecie miejsce zajął Stefan Kraft. Tuż za podium uplasowali się Kamil Stoch i Maciej Kot.

Po pierwszej serii konkursu na prowadzeniu znajdował się młodszy z braci Prevców, który po najdłuższym skoku na 142,5 m zdobył aż 155,2 pkt. Zaraz za nim plasował się Daniel – Andre Tande. Reprezentant gospodarzy tracił do lidera 10,1 pkt. Podium dopełniał Austriak – Stefan Kraft, którego nota była 0,2 pkt. mniejsza od noty Norwega. Bardzo dobre miejsca zajmowali Kamil Stoch (4. miejsce, 142,5 pkt.) i Maciej Kot (5. miejsce, 137,3 pkt.), a także Dawid Kubacki, który zmieścił się do pierwszej dziesiątki konkursu. Do serii finałowej niestety nie zakwalifikował się Aleksander Zniszczoł, któremu zabrakło jednego miejsca (31. pozycja, 107,7 pkt.).

Podium drugiej serii w porównaniu do pierwszej nie zmieniło się. Po drugim fenomenalnym skoku Domen Prevc przypieczętował jedynie swoją przewagę nad drugim Tande, a różnica wynosiła 10,4 pkt. Trzecie miejsce należy dziś do Stefana Krafta, któremu udało się łącznie uzyskać 286,5 pkt. Tuż za podium znaleźli się Kamil Stoch, a piąta pozycja należy do Macieja Kota. Ostatecznie na 13. miejscu uplasował się Dawid Kubacki, 16. miejsce to miejsce Piotra Żyły, 18. na liście dzisiejszych wyników znalazł się Stefan Hula, a 27. był Klemens Murańka.

Wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.