PŚ w Levi odwołany z powodu braku śniegu

Photo credit: Gareth James (Finland) / Foter.com / CC BY-NC
Photo credit: Gareth James (Finland) / Foter.com / CC BY-NC

Fińskie Levi, które za tydzień miało być kolejnym przystankiem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim niestety nie dostąpi w tym roku tego zaszczytu. Zawody zostały odwołane, a wszystko przez niekorzystne warunki pogodowe.

Jesień w Finlandii jest wyjątkowo ciepła i uniemożliwia przygotowanie trasy Levi Black do zawodów slalomowych jakie miały się tam odbyć. Brak ujemnych temperatur sprawia, że organizatorzy nie są w stanie wyprodukować sztucznego śniegu, a prognozy na kolejne dni również nie napawają nadzieją na poprawę.

Sekretarz generalny Pucharu Świata w Levi – Janne Pelkonen – powiedział, że pogoda nie dała im szans na stworzenie warunków do jazdy na Levi Black i pomimo że posiadają jeden z najbardziej sprawnych systemów naśnieżania to nie byli w stanie nic zrobić.

Dyrektor Pucharu Świata kobiet Atle Skaardal wyraził uznanie dla pracy Komitetu Organizacyjnego w Levi za ciężką pracę i zaangażowanie. „Niestety przy braku śniegu wiedzieliśmy, że byłoby nie w porządku wobec zawodników, kibiców czy ośrodka w Levi, gdybyśmy starali się doprowadzić zawody do skutku w warunkach, które nie są idealne” – dodał Skaardal.

Naśnieżanie trasy w Levi rozpoczęło się na początku listopada, ale od tego czasu udało się zgromadzić jedynie połowę wymaganej ilości śniegu. Temperatura powietrza w pierwszych dnach listopada w Finlandii była niezwykle wysoka. Jak podaje Fiński Instytut Meteorologiczny w ponad 20 miejscach kraju zanotowano rekordowe jak na tę porę roku wartości temperatur.

Na razie nie została podjęta decyzja odnośnie przeprowadzenia zawodów w innym miejscu i terminie.

Źródło: worldcuplevi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.